Hledáme nového průvodce do třídy Oušek na Doubravce

Hledáme nového průvodce/pedagoga do lesní školky v Plzni na Doubravce!
Nabízíme:
– smysluplnou práci s dětmi v lesním klubu, fajn kolegy i komunitní fungování školky. Zázemí v pěkné zateplené jurtě na zahrádce v Plzni – Doubravce.
– práci převážně venku (chodíme do Špitálského lesa, do okolních luk a jezdíme na výlety).
– práci s menším kolektivem dětí (18 dětí a 3 průvodci)
– možnost ovlivnit směřování třídy Oušek v rámci Lesní mateřské školy a lesního klubu Medvíďata.
– práci 3 nebo 4 dny v týdnu a k tomu jeden den příprav doma.
– pracovní poměr 0,75 – 1,0 nebo spolupráce na ŽL. Práce je rozdělena na přímou práci s dětmi doma a práci z domova (přípravy apod.). Dovolená 6 – 8 týdnů.
– odpovídající ohodnocení

a obědy zdarma.
– možnost dalšího vzdělávání (uhrazení vzdělávacích kurzů).
Očekáváme:
– organizačně a komunikačně schopného člověka, který se bude podílet na přípravě programu a organizovat školkové výlety apod. Bude se podílet na provozu (např. vydávání obědů…) a účastnit se porad.
– pěkné chování k dětem v rámci respektujícího přístupu, důraz na dodržování daných pravidel, vstřícnou komunikaci s kolegy a s rodiči dětí, aktivní přístup k péči o děti.
– praxi s předškolními dětmi, ideálně doplněnou nějakou kvalifikací (kurz chůvy, pedagogické vzdělání apod.).
– povědomí o alternativních směrech ve vzdělávání (lesní školky, práce s rizikem, montessori a waldorfská pedagogika apod.). Pozitivní vztah k přírodě.
– účast na 2 dnech náslechů v rámci příměstských táborů v srpnu, účast na schůzce rodičů v srpnu, nástup 29.8.2022.
Výhodou je:
– pedagogické vzdělání jakéhokoliv směru a stupně, ideálně ve směru předškolní pedagogiky.
– hudební, výtvarné, divadelní či sportovní schopnosti a schopnost je předávat dětem. Znalost angličtiny a její předávání dětem.
– znalosti o přírodě, zkušenosti s pobytem v ní (např. skautské tábory apod.)
– absolvované vzdělávací kurzy (např. kurz respektující výchovy, letní školy…)
Zájemce prosíme o zaslání životopisu na mail medvidata@skaut.cz do 23.7.2022.