15. týden 7. – 11.12.2015

V následujícím týdnu se můžete těšit na:
Pondělí – Jarmilka, Milča a Vojta (11 – 16 h)
Úterý – Katka, Milča a Jarmilka
Středa – Anička, Jája, Lenka a Gita
Čtvrtek -Milča, Lenka a Jana
Pátek – Lenka, Milča, Katka a Jája.

Pondělí

Jsme se hned rano nasvačili brzy a vyrazli jsme do lesa na procházku. Když jsme našli pěkné místečko, nasbírali jsme si materiál a začali stavět přístřešky. Pak následoval delší výlet. Protože bylo pěkně, dali jsme si oběd venku, protože to bylo náročné dopoledne, spali a spali jsme až do svačiny.

Úterý

Cestou do školky jsme vymýšleli slova, která se rýmují. Vytleskávali jsme svá jména. Před svačinou jsme dlouze tvořili. Dělali jsme papírové vlaštovky a děti si na ně nakreslily svá přání. Pak jsme se pustili do výroby papírových řetězů. Vytvořili jsme barevný řetěz, který byl dlouhý téměř přes dvě místnosti. Po svačince jsme začali kruh úplně jinak a to s písničkou: „Koleda, koleda, Štěpáne“. Ukazovali jsme si v kruhu na sobě, kde máme jaké části těle a pravou a levou stranu. Vycházku jsme směřovali do úplně nové části lesa. Dávali jsme si hádanky. Jeden našel zajímavou přírodninu a ostatní hádali, oč se jedná. Rozpoznávali jsme druhy šišek, že není jehličí jako jehličí, že lišejník je jiný než mech a odhalili jsme stopy koně. Děti také objevily tajemné kameny, u kterých jsme si společně zazpívali a zahráli na flétničky koledy. Po obědě jsme si odpočinuli při příběhu o kamarádech z lesa, jak zachránili zajíčka.

Středa

Ráno se medvíďata vrhla na tvoření – nejprve barvily papíry voskovkami, natřeli tmavou barvou a nakonec vyškrabávala obrázky. Poté co jsme se všichni sešli, jsme si rozložili velký šátek a na něj dali hvězdičky – ty jsme počítali, hledali barvy a rozně je odnášeli podle pokynů. Ven jsme se vydali do malé rokle před školkou a protože za námi přišla Péťa s miminkem Amálkou, tak jsme si zopakovali i několik písniček z angličtiny. Děti je nezapoměly. V rokli jsme si zahráli hru Na popelku a prince, kdy jsme postupně hádali, kdo má u sebe kouzelný oříšek. Před obědem jsme si ještě stihli vyrobit vánoční ozdoby – na dřevený tvar jsme lepili barevné skleněné kousíčky.

Čtvrtek

S tlapkami jsme program zahájili uvnitř – nejprve děti rozstříhavali na malé čtverečky. Eliška s Jonášem do nich děrovali dírky a pak jsme je navlékali společně s korálky do vánočních ozdob. Venku jsme došli jen do bukového lesa, kde jsme obhlédli velkou chýši z větví, kterou si postavila medví´ďata, zkoušeli jsme viset na větvi a nakonec si zi zahráli hru s padákem. Po obědě jsme si ještě vyzkoušeli knoflíkovou aktivitu – děti doplňovaly chybějící části obrázku knoflíky.

Pátek

Páteční zamlžené ráno začalo ve školce tvořením jablíčkových ježečků na vánoční stůl. Za poslechu koled jsme stříhali, dirkovali, navlíkali na špejle a vystřihovali hvězdy, čtvrerce, srdíčka, trojúhelníky z různých pestrých papírů. Když jsme se konečně postupně sešli všichni, byl před námi úkol dne: výběr vánočního stromku na nedělní slavnost. Vydali jsme se společně na výpravu k rybníku Košináři, kde prodej stromků probíhal. Úkol to byl nelehký, stromků bylo nepočítaně hodně a názorů počítaně jedenáct :). Nakonec vyhrál malý košatý smrček, který jsme společnými silami odnesli až do školky. Cesta to byla náročná a pro některé až moc dlouhá, spalo se nám proto po obídku jako v bavlnce a nebyli jsme k probuzení. Nakonec pomohl až zvuk luxu, který nás dokonale doprobral ze sněnění. Domů jsme se už moc těšili.