Zázemí

Lesní klub na Doubravce

Najdete nás v jurtě na zahradě v Hřbitovní ulici (pod ústředním hřbitovem), 49°45’00.4″N 13°26’02.0″E.

Děti mají k dispozici zahradu, na které je postavená jurta. K jurtě je připojená šatna a WC, navazuje venkovní sezení.  Jurta má elektrické osvětlení naojené na ostrovní systém, Zahrada je vybavena separačním kompostovacím WC Villa, ruce se myjí teplou vodou z várnice. V okolí máme školky máme pískoviště, houpačku…

V zázemí není k dispozici voda, každé dítě (rodiče) si bude do školky přinášet barel s 5 l vody (bude sloužit k mytí rukou apod,), vodu pitnou zajistí průvodci.

Školka bude vyrážet do okolních luk, do Špitálského lesa a také do lesa U Pytle a samozřejmě na další výlety po blízkém i vzdáleném okolí.

Zahradu mohou školkové rodiny využít i v době mimo provoz školky (dle domluvených pravidel).

Lze zaparkovat na parkovišti u spodního vchodu na Ústřední hřbitov cca 50 m od školky.

Lesní mateřská škola a lesní klub v Bolevci

Najdete nás na skautské základně u Seneckého rybníka (Pode Dvory 1),49°47’6.644″N, 13°23’37.843″E . Máme velké zázemí v přízemí (třída cca 9 x 10 m, šatna, wc, kuchyňka a podkrovní prostor pro spaní, můžeme využívat také malou tělocvičnu, řemeslnou dílnu. Školka má samostatný vchod, šatnu… U školky máme lesní zahradu s hracími prvky. Předškolní třída využívá prostory skautské jídelny, která je doplněná kobercem a hračkami – tato třída ale tráví čas více venku a na výletech.

Medvíďata se pohybují v jedné z nejhezčích oblastí Plzně, v okolí Boleveckých rybníků. V okolí naší školky najdete borovicový les, bukové a smíšené lesy, Senecký rybník, rybník Košinář, arboretum Sofronka, údolí Merán a přírodní památku Doubí.

Sraz a návrat

Děti mohou rodiče předávat také v určený čas na zastávce autobusu č. 34 Okounová (u Boleveckého hřbitova v těsné blízkosti tramvajové zastávky Okounová). Sraz je v  7 – 7:10 h, návrat v 16:15  h (začátek a konec školky lze upravit či prodloužit dle přání rodičů).

Pokud jedete autem, zaparkujte prosím u mostu na Prokopávce a přijďte za námi pěšky (ke školce je vjezd jen na povolení). Cesta vám bude od mostu trvat cca 8 minut.