Zázemí

Informace pro školní rok 2017/2018

Ve školním roce 2017/17 bude na Senečáku probíhat rekonstrukce – zázemí  proto budeme mít v domečku vedle kostelíku u sv. Jiří. Domeček bude pro naše potřeby přizpůsoben během jara 2017.

Zázemí se nachází ve skautské klubovně u sv. Jiří a na okolní pozemku (443 m 2). 49°45’50.27″N,13°24’50.78″E, Ke sv. Jiří 13, 312 00 Plzeň.

Zázemí slouží k uložení pomůcek, náhradních věcí dětí, umožňuje ohřátí a odpočinutí dětí, popř. pobyt dětí v extrémním počasí (vichřice, bouřka…), vzdělávání probíhá mimo zázemí, v přírodním prostředí (v dosahu je louka, les, okolí řeky Berounky) v okolí Chlumu, přírodního parku Horní Berounka či Pecihrádku.

Děti v zázemí tráví minimální dobu – zejména po obědě (odpočinek dětí). Většinu času děti tráví venku, vzdělávání probíhá převážně venku.

V přízemí se nachází:
Vstupní prostor – botník pro děti i dospělé + lavička.
Kuchyňka – je vybavena lékárničkou pro poskytování první pomoci. K dispozici je několik hrnců, velké termosky s pumpičkou na nápoje, dvě várnice na polévku a dva termoboxy s nerezovými gastro nádobami, gastro nádoby na svačiny, dřezem na mytí nádobí, kuchyňskou linkou k uložení nádobí, ledničkou s teploměrem, sporákem, teploměrem na měření teploty dovážených jídel, dvěma přenosnými dřezy na mytí nádobí a rychlovarnou konvicí.
K dispozici je tekoucí užitková voda, pitná voda je dovážená v nádobách určených pro styk s potravinami.

WC – dvě splachovací WC v běžné velikost + stupínek, 1 WC je určeno pro dospělé (podílejí sí se na výdeji jídla s průkazem pracovníka v potravinářství a náležitě proškolených) a druhé pro děti, toaletní papír je umístěn v držácích, 2 várnice (jedna pro mytí rukou dospělých, druhé dětí) s teplou pitnou vodou+ papírové ručníky+ odpadkový koš + tekuté mýdlo v dávkovači. Jedno WC je vybaveno skříňkou k uložení mycích a čistících prostředků (mimo dosah dětí).

Zázemí třídy Tlapiček (mladší děti):
jídelna + šatna: první místnost (21,7 m 2): šatní koutek vybavený dětským šatním nábytkem (věšáky + lavička), věšáky k uložení tašek s náhradním oblečením dětí, jídelna vybavená policemi k uložení nádobí a dětským jídelním nábytkem ve vhodné velikosti (stoly + židle), výdejní pult, skříň k uložení materiálu a pomůcek, vytápění: krbová kamna na dřevo + okolo ohrádka zamezující vstupu dětí, na podlaze lino, pod krbovými kamny nehořlavá podložka (dlažba).
Druhá místnost (24,7 m2): police pro uložení spacáků a prostěradel jednotlivých dětí (každé dítě má označený látkový pytel), stohovatelné postýlky, police k uložení materiálu a hraček, vytápění: akumulační kamna, na podlaze koberec.
Je zajištěno přirozené větrání okny.

Zázemí třídy Medvíďat (starší děti) v podkroví:

podkrovní místnost s přiznanými trámy, které prostor rozdělují na 4 části), vytápění je zajištěno akumulačními kamny. Místnost má cca 61 m 2, u schodů se nachází šatní část (věšáky na bundy, tašky).

Prostor je rozdělen na 3 části:

- stolečky s pultíkem na výdej jídla + police na uložení výtvarných pomůcek a nádobí, police s montesorri pomůckami

- část s kobercem a knihovničkou

- část s kobercem a policemi s hračkami a pomůckami, závěsné křeslo, houpací síť

Přiléhající: stodola – uložení palivové dřeva, popelnice vyvážená 1 x týdně.
Venkovní zázemí: na dvorku – přístřešek (cca 4 x 4 m) + jídelní stoly + židličky pro tvoření a stravování venku, ohniště, blátivá kuchyně na hry dětí. Je zde také umístěna lavice se svěrákem – ponk na práci se dřevem.

Informace pro školní rok 2016/2017

Zázemím Lesní školky Medvíďata je skautská základna u Seneckého rybníka. V objektu máme k dispozici čtyři vzájemně propojené místnosti. Jedna je vybavena kobercem policemi s hračkami a bobíky na sezení. Medvídaťa si v ní mohou hrát a také v ní spí (ve vlastních spacácích).

Ve druhé místnosti jsou stolečky se židličkami a také police s výtvarnými potřebami. Medvíďatům slouží na výtvarné aktivity a také jako jídelna.

Třetí místnost je podkrovní, je to jakési medvědí doupě, kde děti mohou odpočívat. Je vybavena polštářky a velkou houpací sítí. Školka má své sociální zařízení. V budově je tekoucí studená i teplá voda, sprcha, kuchyně.

Okolí školky

Medvíďata se pohybují v jedné z nejhezčích oblastí Plzně, v okolí Boleveckých rybníků. V okolí naší školky najdete borovicový les, bukové a smíšené lesy, Senecký rybník, rybník Košinář, arboretum Sofronka, údolí Merán a přírodní památku Doubí.

Kde nás najdete a jak se k nám dostanete

Sraz a návrat

Děti předávají rodiče v určený čas na zastávce autobusu č. 34 Okounová (u Boleveckého hřbitova v těsné blízkosti tramvajové zastávky Okounová). Sraz je v  7 – 7:10 h, návrat v 16:15 h (začátek a konec školky lze upravit či prodloužit dle přání rodičů).

• z Košutky – autobusem č. 30 do zastávky Okounová, z konečné trvá cesta cca 11 minut
  • z města – tramvají č. 1, vystoupit na zastávce Okounová, od Pošty trvá cesta cca 12 minut, ze zastávky Mikulášské náměstí 20 minut
  • z Doubravky – autobusem č. 30 do zastávky Okounová, ze zastávky Poliklinika Doubravka trvá cesta cca 12 minut
  • z Bor – tramvají č. 4 s přestupem ve stanici Pod Záhorskem, ze stanice Chodské náměstí  cca 15 minut
  • ze Skvrňan – tramvají č. 2, vystoupíte v Sadech Pětatřicátníků a U Pošty nastoupíte na tramvaj č. 1, ze zastávky Slovanské údolí asi 23 minut
  • z Vinic – autobusem č. 41 do zastávky Zoologická zahrada, pěšky na zastávku Lékařská fakulta a odtud tramvají č. 1 – cca 15 min.ut
  • autem – u zastávky Okounová se dá pohodlně zaparkovat na parkovišti proti prodejně květin
  • autobusy ze severu plzeňska – do zastávky Okounová

Naši školku najdete na skautské základně u Seneckého rybníka (ulice Pode Dvory) v Plzni Bolevci. 49°47’6.644″N, 13°23’37.843″E

Pokud jedete autem, zaparkujte prosím u mostu na Prokopávce a přijďte za námi pěšky (ke školce je vjezd jen na povolení). Cesta vám bude od mostu trvat cca 8 minut.