Lidé

Miluše Blažková (průvodce skupiny Medvíďat)

milcaVystudovala Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích v oboru Přírodovědná a ekologická výchova. Praxi získala v environmentálním centru Cassiopeia. Podílela se na vedení rybářského kroužku a hlídala děti předškolního věku. Vytvořila rozsáhlý výukový program o problematice šumavských smrčin pro děti ZŠ, který byl úspěšně realizován. Od roku 2013 do jara 2015 spolupracovala s lesní školkou Berounka. Jde o neustálou cestu poznání, pracování na sobě a učení se vzájemného respektu. Ve svém volnu se věnuje muškaření, fotografování, četbě, zahradničení a nově také masážím.

Anna Holoubková (průvodce skupiny Medvíďat)

snizaŠestým rokem zastupuje vedoucí skautského oddílu Ookenanis, zvyká si na funkci výchovného zpravodaje střediska, ale nejraději připravuje družinové schůzky pro malé holčičky. Absolvovala vůdcovský lesní kurz KudyKam? a má kvalifikaci zdravotníka zotavovacích akcí. V současné době studuje na Západočeské univerzitě v Plzni, fakultě pedagogické – obor Předškolní pedagogika.

Hraje na kytaru a klavír, ráda čte, poslouchá hudbu a baví ji lézt na stěně.

Petra Soukupová (výuka angličtiny)

IMG_3321Vystudovala ekonomiku a management na Západočeské univerzitě a tamtéž také Angličtinu pro I. a II. stupeň.  Je velmi aktivní člověk, který má rád přírodu, sport a práci s dětmi. Posledních několik let je s dětmi hlavně při výuce anglického jazyka, kterému se věnuje již 14 let.  Již jako dítě vstoupila do skautingu a ochránců přírody, kde později vedla děti a účastnila se každý rok táborů. V současné době se věnuje kromě učení anglického jazyka malých dětí ve školce a v kurzech, téměř tříleté dceři, která je jí velkou inspirací.

Lenka Chvalová (průvodce skupiny Medvíďat)

DSC_7553

Momentálně nejvíce hlavně máma (Elišky, 3,5 roku),  skautská vedoucí (ve skautském oddíle Vločka vede nejmenší 5 – 7 leté holčičky),  občas studentka (obor sociální činnost). Ráda tvoří – z vlny, korálků, z Fima, papíru – nejraději s dětmi… Má ráda přírodu, rukodělky, těší ji pozorovat a pomáhat malým dětem objevovat svět.

Kateřina Vojtová (průvodce skupiny Medvíďat)

kv_portretVystudovala Pedagogickou fakultu ZČU obor učitelství výtvarné kultury a český jazyk pro SŠ.  V loňském roce absolvovala kurz Zkušeností k respektování. Největší životní zkušeností, inspirací a učitelem je jí její syn (téměř 3 roky).  Pohyb ve volné přírodě považuje za jednu ze základních potřeb člověka, ovlivňuje jeho přirozený duševní a fyzický vývoj. Stejně tak je důležitý i kreativní a respektující přístup pedagoga, o to se pokouší i v naší školce.
Ve volném čase se věnuje především spontánnímu tanci, józe, hudbě a vědomému životu.

Jana Veseláková (průvodce skupiny Tlapiček)

Vystudovala Vy1509916_10202086456106115_1839337527_nsokou školu ekonomickou v Praze, obor Ekonomika a správa životního prostředí. Po studiích pracovala na Státním fondu životního prostředí v Plzni. Je členkou spolku Domaslav, který se stará o opuštěnou faru a kostel v Domaslavi na Tachovsku, kde se mj. podílí na pořádání různých kulturních a společenských akcí pro veřejnost. Je skautkou, v minulosti byla také skautskou vedoucí a zástupkyní vůdce malého skautského střediska. Nyní  je na plný úvazek maminkou dvou akčních kluků (3,5 a 2 roky).

Zdeněk Chval

Zdenek

Vystudoval strojní inženýrství na Západočeské univerzitě v Plzni a pracuje jako výzkumný a vývojový pracovník. Ve dvanácti letech vstoupil do skautského oddílu. V současné době má ve skautském oddíle Vločka na starosti skupinu malých kluků (skautsky vlčat) a zároveň vede středisko STOPA, které se rozhodlo otevřít lesní školku Medvíďata.