Lesní klubík – podzim

Lesní klubík

Lesní klubík pokračuje!

Část programu se odehrává venku (zkoumání lesa, volné hraní, hry…), část uvnitř (tvoření, herna) – dle počasí. Klubík je určen pro děti s rodiči (děti jsou zejména ve věku 1,5 – 3 (4) roky) a jejich mladší sourozenci).

Klubík se koná vždy v pátek od 9,30 do 11.30 h. Sraz je vždy v 9,30 h u našeho zázemí u sv. Jiří (Ke svatému Jiří 13, Plzeň – Doubravka) sebou svačinu, pití, přezůvky a oblečení na ven. Program probíhá venku nebo částečně venku + uvnitř zázemí domečku. Kočárky parkujeme na dvorečku.

Cena setkání je 50 Kč/rodina. Pokud jste u nás ještě nebyli (a nechodí vám info mail o klubíku) je fajn se před první návštěvou přihlásit na mail medvidata@skaut.cz

Plánované termíny: od 15.9. do 15.12., ve vedení klubíku se prostřídá Lenka Chvalová a Andrea Hermová.

Program klubíků – podzim 2017:

15.9. – ovoce a zelenina – poznáváme, ochutnáváme a tiskáme

22.9. – vaření – krájíme, strouháme a vaříme

6.10. – podzimní tvoření – panáčci z přírodniny

13.10. – listohrátky – barevné hrátky, náramky z přírodnin, podzimní básničky

20.10. – barevný podzim – obtisky listů, náhrdelníky z plodů

3.11. – uspávání stromů – .tvoření z hlíny, domeček pro skřítky, výroba skřítečků

10.11. – hrajeme divadlo – stínohraní

24.11. – svatomartinská stopovačka – stopovačka, závody koníků, vystřihování vloček

1.12. – světla ubývá – lucerničky

8.12. – procházka na zimoviště – krmení ptáků, výroba ptáčka

15.12. – Vánoce – zvyky, výroba ozdob

Jarní cyklus pak od 16.3. do 15.6.2018.